Pumptracki

Pumptrack to innowacyjny, zdobywający niezwykłą popularność na świecie rowerowy plac zabaw przeznaczony do zbiorowej rekreacji.

Pumptrack jest obiektem, który służy rekreacji oraz uprawianiu dyscypliny sportowej o tej samej nazwie polegającej na jeździe rowerem bez napędu i bez konieczności pedałowania po torze o zróżnicowanej wysokościowo i w planie trasie zamkniętej w pętlę. Rozpędzanie i jazda może odbywać się wyłącznie dzięki balansowi i skoordynowanym ruchom ciała użytkownika. Tor stanowi innowacyjne i uzupełniające wyposażenie terenów rekreacyjnych takich jak place zabaw, skwery czy parki. Stanowi idealne połączenie bezpiecznej zabawy i jazdy na rowerze na każdym poziomie zaawansowania. 

 

Pumptracki
Pumptracki

Moda na pumptrack ogarnia świat!

Te mini-tory uczą koordynacji ruchowej, która poprzez wykorzystanie muld i band pozwala napędzać rower. W Europie widok całych rodzin biorących udział w zawodach nie jest dziś zaskoczeniem. Podobnie pikniki organizowane przy okazji tego typu spotkań, stają się coraz bardziej popularne wśród lokalnych społeczności. Niemal każdy może jeździć po PUMPTRACKU. Początkujący będą powoli i spokojnie przejeżdżać tor, wprawni rowerzyści rywalizować między sobą, a najlepsi przejadą pumptrack na jednym kole.

ASPEKTY SPOŁECZNE – DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W PUMPTRACKI?

Według badań GUS w roku 2012 najpopularniejszą aktywnością sportowo-rekreacyjną wśród Polaków była jazda na rowerze, co zadeklarowało aż 66,0% ankietowanych.

Pumptracki:

 • Sprzyjają budowaniu dobrych relacji społecznych.
 • Angażują całe rodziny oraz ułatwiają zacieranie różnic międzypokoleniowych.
 • Są miejscem spotkań i stanowią zdrowy azyl dla lokalnych społeczności.
 • Wspierają promocję zdrowego trybu życia i kultury fizycznej.
 • Zaprojektowane świadomie z dbałością o detale mogą pełnić rolę przestrzennych rzeźb urozmaicających krajobraz.
 • Ich użytkowanie jest ciche i przyjazne dla otoczenia są areną sportową umożliwiającą organizację imprez rowerowych.

ASPEKTY INWESTYCYJNE – DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W PUMPTRACKI?

 • Szybka i nieskomplikowana prawnie inwestycja.
 • Obiekt bezpieczny dla użytkowników.
 • Prosta konstrukcja niewymagająca częstej konserwacji.
 • Innowacyjny element przestrzenny idealny do rodzinnej rekreacji w parkach miejskich i centrach sportowo-rekreacyjnych.
 • Idealny sposób na urozmaicenie i wzbogacenie o aspekty rekreacyjne zarówno projektowanych, jak i istniejących ścieżek rowerowych.
 • Ciekawy sposób zagospodarowania trudnych terenów zielonych.
 • Sposób na rewitalizację zaniedbanych i rzadko odwiedzanych fragmentów parków czy skwerów miejskich, dawnych wysypisk śmieci, wyrobisk, składowisk piasku, terenów poprzemysłowych i jednocześnie szansa na wytworzenie w tych miejscach mini-ośrodków aktywności ruchowej.
 • Możliwość wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu takich jak destrukt betonowy pozyskiwany z rozbiórek i mielona guma ze starych opon.
 • Obiekt podnoszący atrakcyjność deweloperską lokalizacji i pobliskich budynków, co potwierdzają badania przeprowadzone w USA (Bikes Belong Foundation).

Nasza oferta – projektowanie i budowa pumptracków

Oferujemy kompleksowe wsparcie Zamawiającego w procesie inwestycyjnym, poczynając od doboru lokalizacji i kształtu toru najlepszego dla wskazanego terenu, opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania stosownych pozwoleń oraz wykonawstwo rowerowych placów zabaw typu PUMPTRACK. Dobieramy także elementy małej architektury oraz zieleni, proponując profesjonalne zagospodarowanie terenu wokół toru. Kompleksowe projektowanie pumptraków i ich otoczenia pozwala w pełni wpasować rowerowy plac zabaw w potrzeby lokalnej społeczności i znacznie uatrakcyjnić okolicę.

Budowa pumptracków z VeloProjekt to gwarancja sprawnie przeprowadzonej inwestycji oraz obiektu sportowego o sprawdzonych i przetestowanych parametrach.

Nasi klienci
palpar
logo_contact

Velo Projekt Sp. z o.o.

ul. Sienna 64
00-825 Warszawa

NIP: 542-323-81-02

Konrad

+48 608 441 254
konrad@veloprojekt.com

Maciek

+48 537 005 879
maciek@veloprojekt.com