Singletracki

Idea singletracków narodziła się w Coed-y-Brenin w Walii w 1995 roku gdzie Dafydd Davis zaczął tworzyć miejsce do jazdy na rowerach górskich.

Miejsce stopniowo rozwijało się i zyskiwało popularność. Zaczęli tam przyjeżdżać miłośnicy kolarstwa górskiego, którzy w ogóle nie odzwierciedlali stereotypów. Nie byli to bowiem jeźdźcy szukający adrenaliny, czy też profesjonaliści. Większość użytkowników ścieżek cieszyła się otaczającą przyrodą a na rowerze górskim jeżdziła tylko kilka razy w miesiącu. Wszyscy zgodnie mówili: wrócimy do Coed-y-Brenin, ponieważ są tu naturalne, wąskie i kręte ścieżki po których jazda to frajda.

Singletracki

Ekologia i jakość

Wybudowanie trasy w zgodzie z naturą i bez wycinki drzew – odpowiednio wybudowane ścieżki zatrzymują wodę w gruncie, która jest niebędna do życia roślin. Trasy i ścieżki wybudowane według właściwej technologii gwarantują ich twałość przez wiele lat, co powoduje także obniżenie kosztów eksploatacji.

Międzynarodowy Certyfikat IMBA

Nasz zespół należy do międzynarodowej grupy budowniczych tras wyszkolonych przez IMBA (International Mountain Bicycling Association).

SINGLETRACKI – KORZYŚCI Z REALIZACJI PROJEKTU

 • Generowanie dodatkowego obrotu finansowego w sektorze turystycznym dzięki funkcjonowaniu specjalnych ścieżek rowerowych.
 • Rozwój turystyki rowerowej – realizując projekt zwiększamy ruch turystyczny w całym mieście, a co za tym idzie wzrost liczby klientów w infrastrukturze okołoturystycznej tj. pensjonatach, hotelach i gastronomii.
 • Podniesienie atrakcyjności przemyskich terenów górskich.
 • Kanalizacja ruchu turystycznego w górach.
 • Wyodrębnienie miejsca dla poszczególnych aktywności – piesi na szlakach pieszych, rowerzyści na szlakach rowerowych.

ASPEKTY INWESTYCYJNE – DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W SINGLETRACKI?

 • Szybka i nieskomplikowana prawnie inwestycja.
 • Obiekt bezpieczny dla użytkowników.
 • Prosta konstrukcja niewymagająca częstej konserwacji.
 • Innowacyjny element przestrzenny idealny do rodzinnej rekreacji w parkach miejskich i centrach sportowo-rekreacyjnych.
 • Idealny sposób na urozmaicenie i wzbogacenie o aspekty rekreacyjne zarówno projektowanych jak i istniejących ścieżek rowerowych.
 • Ciekawy sposób zagospodarowania trudnych terenów zielonych.
 • Sposób na rewitalizację zaniedbanych i rzadko odwiedzanych fragmentów parków czy skwerów miejskich, dawnych wysypisk śmieci, wyrobisk, składowisk piasku, terenów poprzemysłowych i jednocześnie szansa na wytworzenie w tych miejscach mini-ośrodków aktywności ruchowej.
 • Możliwość wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu takich jak destrukt betonowy pozyskiwany z rozbiórek i mielona guma ze starych opon.
 • Obiekt podnoszący atrakcyjność deweloperską lokalizacji i pobliskich budynków, co potwierdzają badania przeprowadzone w USA (Bikes Belong Foundation).
Singletracki

Nasza oferta – projektowanie i budowa singletracków

Leśne trasy rowerowe budowane i projektowane w zgodzie z naturą, bez wycinki drzew. Wybudowane według właściwej technologii gwarantują trwałość i niskie koszty eksploatacji tego typu infrastruktury.

Zespół VeloProjekt należy do międzynarodowej grupy budowniczych leśnych tras rowerowych wyszkolonych w IMBA (International Mountain Bicycling Assiciation).

W celu dokonania indywidualnej wyceny inwestycji zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Nasi klienci
palpar
logo_contact

Velo Projekt Sp. z o.o.

ul. Sienna 64
00-825 Warszawa

NIP: 542-323-81-02

Konrad

+48 608 441 254
konrad@veloprojekt.com

Maciek

+48 537 005 879
maciek@veloprojekt.com